Plaka Tanıma Sistemi

Betaper Plaka Tanıma Sistemleri

Plaka Tanıma Sistemi

Otoparklar, Alışveriş Merkezleri, Siteler, İşyerleri için Plaka Tanıma Sistemleri

Plaka tanıma sistemi plakadaki karakterleri otomatik olarak tanıyan, tanımlanan karakterleri yedekleyebilen, plakası okunan araçların bilgilerini sorgulayıp tanımlayabilen güvenlik sistemleridir. Plaka tanıma sistemi kameradan geçen araçların plakalarına odaklanarak plaka üzerindeki karakterleri tanıma sürecini gerçekleştiren güvenlik sistemleridir.

Plaka Tanıma Sisteminin Faydaları

Otopark Plaka Tanıma Sistemi

Otoparklarda yaşanan park yeri problemleri ve bariyer kontrolü için harcanan gereksiz iş gücü, plakaları otomatik olarak tanıyan ve yalnızca izin verilmiş plakalara bariyeri açan, kameralı otopark plaka tanıma sistemine geçişe neden olmuştur. Bu sistemle birlikte, otopark kullanıcıları bariyer kumandası taşıma ve kart okutma gibi zahmetlerden kurtulmus, giriş ve çıkışlardaki bekleme süresi de minimum süreye indirilmiştir. Otopark Plaka Tanıma Sistemi bugün birçok site, alışveriş merkezi, rezidans ve kamu kuruluşunun otoparklarında sorunsuz ve % 100 müşteri memnuniyetiyle çalışmaktadır.

Ücretli Otopark Plaka Tanıma Sistemi

Biletli otopark sistemlerinde otoparka giren aracın plakası sistem tarafından okunarak, giriş yaptığı saat kaydedilir. Çıkışta, aynı aracın plakası tekrar okunarak içerde kalma süresi otomatik olarak hesaplanır ve ekranda ücret bilgisi gösterilir. Sistem fiş ve bilet makinelerine entegre olarak çalışabilmektedir. Ayrıca, plakası olmayan ya da okunamayan araçlar manyetik araç algılama cihazı ile resimleri çekilerek sistem işleyişi devam ettirilir.

Plaka Tanıma Sistemi Kullanım Alanları

Betaper Güvenlik ve Geçiş Kontrol Sistemleri

Bariyer Sistemleri, OGS Sistemleri, Turnike Sistemleri, Plaka Tanıma Sistemleri, Parmak İzi Sistemleri, Kartlı Okuyucular, Personel Kontrol Sistemleri

Bariyer Sistemleri

Betaper Bariyer sistemleri, kontrolsüz yapılan girişleri önlemek, giriş ve çıkışların kontrol altına almak için en hızlı ve etkili çözüm yoludur. Araç girişinin istenmediği alanlarda ve araç girişleri kontrol altında tutmak için bariyer sistemleri kullanarak bunu engellemek hem can hem de mal güvenliği adına son derece önemli bir konudur.

OGS Sistemleri

OGS Sistemleri; siteler, iş yerleri, otopark alanları için tasarlanmış üst düzey kontrol sistemidir. OGS Sistemi; site giriş çıkışlarında, kapalı otoparklarda, şirket otoparkarında güvenli ve hızlı bir geçiş sağlayan özellikle giriş ve çıkışları kontrol altına almak amacıyla hazırlanmış UHF RFID teknolojisi temelli bir OGS (Otomatik Geçiş Sistemi) çözümüdür.

Turnike Sistemleri

Turnike Sistemleri, geçişlerin belirli bir düzende sağlanması ve bu geçişlerin kontrol altında tutularak raporlanması gereken alanlarda sıkça kullanılan bir yöntemdir. Turnike ile birlikte bir çok entegre sistem kullanılarak bu çalışmaların manuel veya bilgisayar ortamında takip edilmesi mümkündür.

Parmak izi Sistemleri

Parmakizi Sistemi, Parmak izi Sistemi, Parmak izi Sistemleri, Parmakizi Sistemleri, Parmakizi Okuyucular, Yüz Tanıma Sistemleri, Yüz Okuma Sistemleri

Kartlı Okuyucular

Kartlı Okuyucular proximity kart okuyucular veya mifare kart okuyucularıdır. Kart okuyucuya gösterilen kart eğer erişim kontrol sistemine tanıtılmış bir kart ise ve o karta yetki verilmişse kart okuyucu kartı okuyarak kontrol ettiği kapı,turnike yada bariyerin açılmasına olanak verir.

Personel Kontrol Sistemleri

Parmakizli Personel Takip Sistemi; Ofis ve fabrikalarda şirket çalışanlarının normal,fazla ve eksik mesai gibi parametreleri kapsayan ve bunları otomatik hesaplayan, parmak izi tanıma sistemine dayalı otomasyon sistemidir.